publikováno 28.08.2016

SK Jivina - SK Klášter 2:2 (1:1)

Branky: Král T.(vlastní), Štafl, - Zajíc (vlastní), Novák

Sestava:  Kysela, - Král, Horák, Burda ( Vasko), Hajlich ( Staněk), - Železný, Najman ( Bendl), Novák, Navrátil, Kandráč( Rössler),- Smetana (C)

V prvním zápase jsme zajížěli hned k derby na Jivinu. Jivina k zápasu nasadila řadu dorostenců a hlavně jí chyběl kanonýr Nedvěd. My jsme stále nemohli počítat se zraněným Jirkou Antošem. Zápas začal převážně v naší režii, kdy jsme si vytvořili řadu šancí. Tu první měl Kandráč, který vystřelil ze za vápna, kdy to vypadalo, že míč půjde mimo branku, ale nakonec se míč stočil a orazítkoval tyč a následně se balon kutálel po brankové čáře a nakonec v brance smolně neskončil. Další šanci měl kapitán Smetana, když zcela nekryt po centru z voleje branku netrefil. Ve 23. minutě hosté zahrávali rohový kop a T. Král si nešťastně srazil míč do branky - 1:0.  Ve 39. minutě se tatéž situace opakovala na straně druhé, po Kandráčově rohu si domací Zajíc srazil míč do vlastní branky -1:1. Po změně stran si převážně aktivitu přebrali hráči domácích. Po střídání Kandráče jsme těžko ve předu udrželi míč. Domácí se v 60. minutě dostali asi do zaslouženého vedení 2:1, když se pěknou střelou k tyči prosadil domácí Štafl. Trenér Baitler prostřídal řady a vrhl vše do útoku. V té době začal úřadovat rozhodčí Pažout,který přišel do druhého poločasu evidetně jinak naladěný než do toho prvního. Neodpískal jasnou penaltu na Bendla, který byl ve vápně jasně faulován. Spravedlnost dostala za své v 92. minutě jsme rozehrávali přímý kop z vlastní půlky, všichni hráči byli nahnáni do vápna soupeře, Kysela rychle rozehrál kop s Králem, ten nakopl míč do vápna soupeře, kde spadl míč na hlavu Nováka a ten přeloboval golmana Skálu a míč zapadl do branky a bylo vyrovnáno. V té době propukla velká radost jak na hřišti, tak na střídačce a v hledišti, kde nás velice dobře podporoval náš fanklub. Hned v zápětí rozhodčí Pažout zápas ukončil, a tak jsme vybojovali velice cenný bod z hřiště soupeře, i když jsme určitě přijeli pro body 3